Penzijko pro cizince? Ani to není u ZaVodou problém.
Na našem území se nachází přibližně 1 milion cizinců, z toho přibližně 350 tisíc s trvalým pobytem. Nejpočetnější skupinou jsou jednoznačně Ukrajinci za nimiž následující naši „bratia“ ze sousedního Slovenska. Věděli jste ale, že si můžete založit penzijko a čerpat na něj státní příspěvky, i když nemáte české občanství?
1. Skvělé zhodnocení – náš Globální akciový účastnický fond, který je součástí našich penzijních strategií, je dlouhodobě nejvýkonnějším penzijním fondem na trhu. Od svého založení do konce roku 2023 si připsal skvělé zhodnocení 7,49 % p.a.* 2. Státní příspěvky a možnost daňových odpočtů – věděli jste, že můžete od státu získat až 11 280 Kč ročně? Stát vám k vaší měsíční úložce pošle až 340 Kč měsíčně a pokud si odkládáte více než 1 700 Kč, můžete si to, co přesáhne tuto částku, odečíst od základu daně a ušetřit tak až 7 200 Kč na dani z příjmu. 3. Příspěvky zaměstnavatele – příspěvěk na penzijko je jeden z nejčastějších benefitů českých zaměstnavatelů. Zeptejte se toho svého, zda jej také nabízí – je to výhodné jak pro vás, tak pro něj. 4. Bonus ZaVodou – čím déle u nás budete, tím více získáte díky našemu věrnostnímu bonusu. Bonus od nás dostane na konci programu každý, kdo u nás spoří minimálně 10 let. Spočítejte si, kolik můžete získat, v naší kalkulačce.
Abyste získali nárok na státní příspěvky, je nutné mít na území ČR trvalý pobyt nebo být účastníkem veřejného zdravotního pojištění. Dále od vás budeme potřebovat české telefonní číslo (na které vám budou chodit potvrzovací SMS pro přihlášení do online přehledu), a český bankovní účet a českou adresu.
1. Zaregistrujete se pomocí emailu a hesla, Google/Apple ID nebo pomocí BankID. 2. Vyplníte investiční dotazník, na základě kterého vám doporučíme vhodnou penzijní strategii. 3. Vyplníte osobní údaje – budeme od vás chtít mimo jiné číslo pojištěnce (najdete na kartičce zdravotního pojištění), rodné číslo (pokud jej máte přiděleno) a trvalou a korespondenční adresu. V případě, že máte daňovou rezidenci mimo ČR, vyplníte i daňové identifikační číslo, tzv. DIČ 4. Vyplníte parametry spoření – kolik si chcete měsíčně odkládat a na jak dlouho. 5. Vyplníte AML dotazník, kde se vás zeptáme například na zdroj vašich příjmů. 6. Nahrajete doklady – nejprve vás požádáme o nahrání dvou dokladů totožnosti (například občanský průkaz a cestovní pas) – v případě BankID tento krok přeskočíte. Dále od vás budeme potřebovat kartičku českého zdravotního pojištění a doklad o pobytu (povolení k trvalému pobytu, doklad o přechodném pobytu, zaměstnanecká karta nebo pracovní povolení). 7. Nakonec smlouvu podepíšete pomocí SMS nebo BankID a můžete začít spořit na vaši budoucnost. 😊
Nevíte si se založením penzijka rady? Zavolejte nám na telefon 733 633 588 nebo vyplňte kontaktní formulář níže a my se vám ozveme 😊